Naujienų agentūros BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad dėl pandemijos ir karantino daugiau nei 40 % Lietuvos gyventojų jaučia emocinės sveikatos pablogėjimą. Stresas neretai gali tapti nuolatiniu mūsų „kompanionu“ kasdieniame ir profesiniame gyvenime bei daryti įtaką emocinę sveikatai, jei nerasime jo „šaknų“.
Patiriant stresą mūsų organizme išsiskiria hormonas kortizolis, kuris ilgainiui turi įtakos ir emocinei sveikatai: netenkame psichologinės pusiausvyros, jaučiamės prislėgti, kankina nerimas ar net agresija. Tad čia pateikiame keletą paprastų būdų, kaip šį stresą galėtumėte įveikti ir pagerinti savo emocinę sveikatą.
ATVIRAS POKALBIS. Nebijokite kalbėti apie savo jausmus ir emocinę sveikatą – tai nėra silpnumo požymis. Pokalbis gali padėti atsiverti ir pažvelgti į situaciją kitu kampu.
FIZINIS AKTYVUMAS. Fizinio aktyvumo metu smegenys išskiria tam tikras medžiagas, padedančias jaustis kur kas geriau. Aktyvus gyvenimo būdas gali padidinti pasitikėjimą savimi, gerinti miego kokybę ir praskaidrinti mintis.
LAIKO PLANAVIMAS. Tai gali padėti išvengti streso sukelto bejėgiškumo jausmo ir nenumatytų stresinių situacijų. Atliktų darbų sąrašas įprasmins jūsų laiką ir leis stiprinti pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis.